logo

Welcome Guest! To enable all features please Giriş or Kayıt.

Bildirim

Icon
Error

Ayarlar
Son mesaja git Go to first unread
barberouge  
#1 Gönderildi : 7 Kasım 2016 Pazartesi 13:28:52(UTC)
barberouge

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
Katılan: 4.08.2016(UTC)
Turkey

hocam merhaba,
Kullanmış olduğumuz tabloda fatura keserken bir sıkıntı oluştu ve fatura oluşmadı ama oluşmuş gibi bir durum çıktı, askıda kaldı.
Silme işlemi yapamıyorum, çeşitli hatalar çıkıyor, kayıdı bir türlü düzeltemekedik..

local de, veri tabanında ilgili faturayı buldum, 3 farklı tabloda da aynı kaydı buldum.
Başka hangi tabloları kontrol etmem gerekir ki tüm tablolardan bu kaydı sileyim..

Bunun için nasıl bir yol izlemem lazım. İz sürmenin bir yolu var mı??
mehmetzekikir  
#2 Gönderildi : 7 Kasım 2016 Pazartesi 15:16:02(UTC)
mehmetzekikir

Sıralama: Administration

Gruplar: Administrators
Katılan: 6.05.2014(UTC)

19 Kere Teşekkür Etti.
152 Mesajına Toplam 253 Kere Teşekkür Edildi.
Originally Posted by: barberouge Go to Quoted Post
hocam merhaba,
Kullanmış olduğumuz tabloda fatura keserken bir sıkıntı oluştu ve fatura oluşmadı ama oluşmuş gibi bir durum çıktı, askıda kaldı.
Silme işlemi yapamıyorum, çeşitli hatalar çıkıyor, kayıdı bir türlü düzeltemekedik..

local de, veri tabanında ilgili faturayı buldum, 3 farklı tabloda da aynı kaydı buldum.
Başka hangi tabloları kontrol etmem gerekir ki tüm tablolardan bu kaydı sileyim..

Bunun için nasıl bir yol izlemem lazım. İz sürmenin bir yolu var mı??

Selamlar,
buradaki sıkıntı tahmin ettiğime göre tablolar arasında foreign key olmasından dolayıdır. Ne yalan söyleyeyim çok pis bir iştir.
Tablolar arasındaki ilişkileri iyi bilmen gerekmektedir. Sistemini bir ağaç yapısı gibi düşünürsen önce yapraktan silmen gerekmektedir.

Yani tabloları inceleyeceksin ilgili kayıtı ilgili tablolarda bulacaksın sonrada en uctan basa kadar sileceksin ne yazıkki başka bir yolu yok
Sql Server 2016 Eğitimiz 19 Mayıs tarihinde başlayacaktır. 32 Saat Olup Ücret 1450 TL + KDV'dir. Kayıt ve ayrıntılar için tıklayınız

twitter.com/dbakademi
Dua ve teşekkür en büyük servetlere bedel...

Bu konudaki kullanıcılar
Guest
Forumu Atla  
Bu foruma yeni konular postalayamazsınız.
Bu forumda ki konulara yeni posta gönderemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı düzenleyemezsiniz.
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy veremezsiniz.