logo

Welcome Guest! To enable all features please Giriş or Kayıt.

Bildirim

Icon
Error

Ayarlar
Son mesaja git Go to first unread
lncsence  
#1 Gönderildi : 22 Aralık 2015 Salı 02:26:45(UTC)
lncsence

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
Katılan: 22.12.2015(UTC)

Selamun aleyküm. Ben asp.net ile bir site tasarladım. Bu site visual studio dayken sql veritabanını kullanabiliyorum ama projeyi iis e attığım zaman veritabanı bağlantı hatası veriyor. araştırma yaptım ama bulamadım cevabını. Nerede yanlış yapıyorum acaba yardım edebilecek birisi var mı?

bağlantı kodum bu
SqlConnection baglanti = new SqlConnection("Data Source=(LocalDB)\\MSSQLLocalDB;AttachDbFilename=|DataDirectory|\\App_Data\\dbveri.mdf;Integrated Security=True");

birkaçtane çeşit denedim yapamadım ve mysql e geçtim ama mssql kullanmak istiyorum.
mehmetzekikir  
#2 Gönderildi : 22 Aralık 2015 Salı 08:50:38(UTC)
mehmetzekikir

Sıralama: Administration

Gruplar: Administrators
Katılan: 6.05.2014(UTC)

19 Kere Teşekkür Etti.
152 Mesajına Toplam 253 Kere Teşekkür Edildi.
Originally Posted by: lncsence Go to Quoted Post
Selamun aleyküm. Ben asp.net ile bir site tasarladım. Bu site visual studio dayken sql veritabanını kullanabiliyorum ama projeyi iis e attığım zaman veritabanı bağlantı hatası veriyor. araştırma yaptım ama bulamadım cevabını. Nerede yanlış yapıyorum acaba yardım edebilecek birisi var mı?

bağlantı kodum bu
SqlConnection baglanti = new SqlConnection("Data Source=(LocalDB)\\MSSQLLocalDB;AttachDbFilename=|DataDirectory|\\App_Data\\dbveri.mdf;Integrated Security=True");

birkaçtane çeşit denedim yapamadım ve mysql e geçtim ama mssql kullanmak istiyorum.

A.s söyle yapsak daha kolay olur

webconfigin içine git

<configuration> tabının altına

Kod:

<connectionStrings>
    <add name="BaglatiAdin" connectionString="Data Source=SqlServerinAdi;Initial Catalog=DatabaseAdı; User Id=kullaniciAdi; Password=Sifre" providerName="System.Data.SqlClient"/>
  </connectionStrings>

eğer kullanıcı adın sifren yoksa

connectionString="Server=SqlServerinAdi;Database=DatabaseAdı;Trusted_Connection=True;"

bu şeikde yaz

sana tavsiyem localdb ile çalısma db in sql serverda dursun hem güvenlik acısındanda hack e acıktır local db,

kodun içinde dede sql connectionını su sekilde cagırırsın

Kod:

string SqlConnection = System.Configuration.ConfigurationManager.ConnectionStrings["BaglatiAdin"].ConnectionString;

buradi baglantı adın webconfigdeki ile aynı olmak zorundadır, böylece baglantın değişsede webconfigi değiştirererek büyük bir yükten kurtarmış olursun
Sql Server 2016 Eğitimiz 19 Mayıs tarihinde başlayacaktır. 32 Saat Olup Ücret 1450 TL + KDV'dir. Kayıt ve ayrıntılar için tıklayınız

twitter.com/dbakademi
Dua ve teşekkür en büyük servetlere bedel...

Bu konudaki kullanıcılar
Guest
Forumu Atla  
Bu foruma yeni konular postalayamazsınız.
Bu forumda ki konulara yeni posta gönderemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı düzenleyemezsiniz.
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy veremezsiniz.