logo

Welcome Guest! To enable all features please Giriş or Kayıt.

Bildirim

Icon
Error

Ayarlar
Son mesaja git Go to first unread
with_10  
#1 Gönderildi : 11 Haziran 2015 Perşembe 11:03:12(UTC)
with_10

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
Katılan: 11.06.2015(UTC)
Turkey

Sorgu sonucu şöyle;

1.sütun- Filtre numarası(sadece 1 nolu filtre için), 2.sütun- durum(devreye alındı,devre dışına alındı)

3.sütun-Tarih 4.sütun-saat

Sorun şu; devre dışına alınan saatler ile devreye alındığı saatle arası nı bulmam gerek.Durum sütununda birçok değer var(devreye alındı veya devre dışına alındı olarak) Filtre verilerini girdiğim zamandan bu güne kadar geçen süreyi hesaplayabiliyorum ancak devre dışında olduğu zamanları da hesaplayabilirsem toplam süreden devre dışı süresini çıkardığımda net çalışma süresini bulabileceğim.Bu şu açıdan önemli,durum sütununda göstermesem de filtrelerin yıkanma durumu ve ilk veri girişinden itibaren kaç kez yıkandığı verisini elde edebiliyorum.Böylelikle her bir filtrenin net çalışma süresi içerisinde kaç kez yıkandığını bulabileceğim.Sadece aynı sütun içerisinde durma-çalışma arasındaki saat farklarını yapabilmem gerekiyor.Yardımcı olabilen olursa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Düzenle Kullanıcı Tarafından 11 Haziran 2015 Perşembe 11:04:48(UTC)  | Sebep: Sebep Bildirilmesi

mehmetzekikir  
#2 Gönderildi : 22 Haziran 2015 Pazartesi 14:21:04(UTC)
mehmetzekikir

Sıralama: Administration

Gruplar: Administrators
Katılan: 6.05.2014(UTC)

19 Kere Teşekkür Etti.
152 Mesajına Toplam 253 Kere Teşekkür Edildi.
Originally Posted by: with_10 Go to Quoted Post
Sorgu sonucu şöyle;

1.sütun- Filtre numarası(sadece 1 nolu filtre için), 2.sütun- durum(devreye alındı,devre dışına alındı)

3.sütun-Tarih 4.sütun-saat

Sorun şu; devre dışına alınan saatler ile devreye alındığı saatle arası nı bulmam gerek.Durum sütununda birçok değer var(devreye alındı veya devre dışına alındı olarak) Filtre verilerini girdiğim zamandan bu güne kadar geçen süreyi hesaplayabiliyorum ancak devre dışında olduğu zamanları da hesaplayabilirsem toplam süreden devre dışı süresini çıkardığımda net çalışma süresini bulabileceğim.Bu şu açıdan önemli,durum sütununda göstermesem de filtrelerin yıkanma durumu ve ilk veri girişinden itibaren kaç kez yıkandığı verisini elde edebiliyorum.Böylelikle her bir filtrenin net çalışma süresi içerisinde kaç kez yıkandığını bulabileceğim.Sadece aynı sütun içerisinde durma-çalışma arasındaki saat farklarını yapabilmem gerekiyor.Yardımcı olabilen olursa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Tablo adı ve kolon seklinde yazabilirsen daha rahat yardımcı olabiliriz
Sql Server 2016 Eğitimiz 19 Mayıs tarihinde başlayacaktır. 32 Saat Olup Ücret 1450 TL + KDV'dir. Kayıt ve ayrıntılar için tıklayınız

twitter.com/dbakademi
Dua ve teşekkür en büyük servetlere bedel...

Bu konudaki kullanıcılar
Guest
Forumu Atla  
Bu foruma yeni konular postalayamazsınız.
Bu forumda ki konulara yeni posta gönderemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı düzenleyemezsiniz.
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy veremezsiniz.