logo

Welcome Guest! To enable all features please Giriş or Kayıt.

Bildirim

Icon
Error

Ayarlar
Son mesaja git Go to first unread
mehmetzekikir  
#1 Gönderildi : 6 Mayıs 2014 Salı 14:08:44(UTC)
mehmetzekikir

Sıralama: Administration

Gruplar: Administrators
Katılan: 6.05.2014(UTC)

19 Kere Teşekkür Etti.
152 Mesajına Toplam 253 Kere Teşekkür Edildi.
Merhabalar

1. Dersimizde Kurulum, SELECT, WHERE, ORDER BY, DISTINCT gibi konular işlenmiştir,

Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabilirsiniz

Düzenle Kullanıcı Tarafından 6 Mayıs 2014 Salı 14:31:02(UTC)  | Sebep: Sebep Bildirilmesi

Sql Server 2016 Eğitimiz 19 Mayıs tarihinde başlayacaktır. 32 Saat Olup Ücret 1450 TL + KDV'dir. Kayıt ve ayrıntılar için tıklayınız

twitter.com/dbakademi
Dua ve teşekkür en büyük servetlere bedel...
thanks mehmetzekikir: 7 Kişi mesajın için Teşekkür Etti.
orhan.karakasli 24.06.2014(UTC) tarihinde, Squirrel 16.12.2014(UTC) tarihinde, orhank 24.01.2015(UTC) tarihinde, szgnblt 29.01.2015(UTC) tarihinde, Teknk21 9.03.2015(UTC) tarihinde, theistanblue 15.08.2017(UTC) tarihinde, yvbaykan 20.02.2021(UTC) tarihinde
SevketEmre  
#2 Gönderildi : 30 Haziran 2014 Pazartesi 00:23:51(UTC)
SevketEmre

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
Katılan: 29.06.2014(UTC)
Bay
Turkey

1 Mesajına Toplam 1 Kere Teşekkür Edildi.
Mehmet Hocam öncelikle size verdiğiniz eğitimlerden dolayı teşekkür etmemek elde değil .
Özellikle bir arkadaşımızın final projesine içtenlikle ve üşenmeden yardım edişinizi görünce sizi fazlasıyla takdir etmekle kalmadım daha da saygı ve sevgi duydum .
Ben İstatistik mezunuyum , Sql dilini çok öğrenmedik ama kabasal olarak döngüler ve algoritmaları orta düzeyde anlayabiliyorum .
Size sorum şu ( nereye soracağımı da bilemedim , o yüzden burada soruyorum )Şu an Sql Server 5 dersini bitirmek üzereyim , anlamadığım ufak noktalar olmuyor değil.Örnek vermek gerekirse ders 4 den inner join prosedürü .. Takdir edersiniz ki programlama çok iyi bilmiyorum .
Acaba yanlış mı yapıyorum ?
Şevket önceden şunları şunları bilmen lazım , bilmeden bu dersler pek faydalı olmayacaktır dediğiniz bir konu var mıdır ?
Ya da Veri Tabanı ve Raporlamaya nereden başlayabileceğim konusunda bir yol gösterir misiniz ?
thanks SevketEmre: 1 Kişi mesajın için Teşekkür Etti.
Sumer2003 28.02.2016(UTC) tarihinde
mehmetzekikir  
#3 Gönderildi : 30 Haziran 2014 Pazartesi 08:45:52(UTC)
mehmetzekikir

19 Kere Teşekkür Etti.
Originally Posted by: SevketEmre Go to Quoted Post
Mehmet Hocam öncelikle size verdiğiniz eğitimlerden dolayı teşekkür etmemek elde değil .
Özellikle bir arkadaşımızın final projesine içtenlikle ve üşenmeden yardım edişinizi görünce sizi fazlasıyla takdir etmekle kalmadım daha da saygı ve sevgi duydum .
Ben İstatistik mezunuyum , Sql dilini çok öğrenmedik ama kabasal olarak döngüler ve algoritmaları orta düzeyde anlayabiliyorum .
Size sorum şu ( nereye soracağımı da bilemedim , o yüzden burada soruyorum )Şu an Sql Server 5 dersini bitirmek üzereyim , anlamadığım ufak noktalar olmuyor değil.Örnek vermek gerekirse ders 4 den inner join prosedürü .. Takdir edersiniz ki programlama çok iyi bilmiyorum .
Acaba yanlış mı yapıyorum ?
Şevket önceden şunları şunları bilmen lazım , bilmeden bu dersler pek faydalı olmayacaktır dediğiniz bir konu var mıdır ?
Ya da Veri Tabanı ve Raporlamaya nereden başlayabileceğim konusunda bir yol gösterir misiniz ?

Merhabalar Şevket Bey,

Rica ederim, öncelikle size sunu diyebilirim dogru yerden başlamışınız, illaki anlayamadıgınız yerler olacaktır zaten forumuda bu yuzden kurduk :)

Sizde ricam ders ile anlamadığınız yerleri ilgili dersin konusunun altına yazabilirsiniz, yada veri tabanı altındaki konulardan sql altınada yazabilirsiiniz,

Sizden ve herkesten rica ediyorum ne olur soru sormaktan çekinmeyin, sorum basitmi kolay mı diye düşünmeyin, direk sorun yoksa başka türlü öğrenemezsiniz,

Kolay Gelsin iyi çalışmalar
Sql Server 2016 Eğitimiz 19 Mayıs tarihinde başlayacaktır. 32 Saat Olup Ücret 1450 TL + KDV'dir. Kayıt ve ayrıntılar için tıklayınız

twitter.com/dbakademi
cagriulutas24  
#4 Gönderildi : 17 Temmuz 2014 Perşembe 19:35:09(UTC)
cagriulutas24

Katılan: 17.07.2014(UTC)
Turkey

Bu kadar zahmete katlanıp bunları hiç bir karşılık istemeden bunları yapmak büyük insanlık..Ağzınıza yüreğinize sağlık.Teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.Sizin sayenizde bişeyler yapabilicez :)
mehmetzekikir  
#5 Gönderildi : 22 Temmuz 2014 Salı 11:04:13(UTC)
mehmetzekikir

19 Kere Teşekkür Etti.
Originally Posted by: cagriulutas24 Go to Quoted Post
Bu kadar zahmete katlanıp bunları hiç bir karşılık istemeden bunları yapmak büyük insanlık..Ağzınıza yüreğinize sağlık.Teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.Sizin sayenizde bişeyler yapabilicez :)

ben teşekkür ederim :)

twitter.com/dbakademi
CompEng  
#6 Gönderildi : 15 Eylül 2014 Pazartesi 13:28:19(UTC)
CompEng

Katılan: 15.09.2014(UTC)
Turkey

Hocam tesekkür ederiz
mehmetzekikir  
#7 Gönderildi : 15 Eylül 2014 Pazartesi 21:38:39(UTC)
mehmetzekikir

19 Kere Teşekkür Etti.
Originally Posted by: CompEng Go to Quoted Post
Hocam tesekkür ederiz

rica ederim, ben teşekkür ederim

twitter.com/dbakademi
mehmetzekikir  
#8 Gönderildi : 3 Kasım 2014 Pazartesi 15:53:21(UTC)
mehmetzekikir

19 Kere Teşekkür Etti.
Merhabalar

Sql Expressin linki değişmiş yeni link

http://msdn.microsoft.co...evalcenter/dn434042.aspx

twitter.com/dbakademi
thanks mehmetzekikir: 1 Kişi mesajın için Teşekkür Etti.
Sumer2003 28.02.2016(UTC) tarihinde
obilgili  
#9 Gönderildi : 14 Mart 2015 Cumartesi 17:51:56(UTC)
obilgili

Katılan: 14.03.2015(UTC)
Turkey

Teşekkürler ağzınıza sağlık
fatime  
#10 Gönderildi : 30 Temmuz 2015 Perşembe 17:05:57(UTC)
fatime

Katılan: 30.07.2015(UTC)

merhaba hocam,
ben sizin 1.ders videosunu izleyerek SQL SERVER 2012 yi kurdum fakat adventurework2012 yi eklerlen videoda da bahsettiginiz hata olustu bizim yüklemedigimiz adventurework log olanı secip remove dedim yine hata olustu nerede yanlış yapıyorum acba yardımcı olursanız sevinirim.
mehmetzekikir  
#11 Gönderildi : 10 Ağustos 2015 Pazartesi 13:23:11(UTC)
mehmetzekikir

19 Kere Teşekkür Etti.
Originally Posted by: fatime Go to Quoted Post
merhaba hocam,
ben sizin 1.ders videosunu izleyerek SQL SERVER 2012 yi kurdum fakat adventurework2012 yi eklerlen videoda da bahsettiginiz hata olustu bizim yüklemedigimiz adventurework log olanı secip remove dedim yine hata olustu nerede yanlış yapıyorum acba yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar

Olması gerekiyor mesajı gönderirmisiniz

twitter.com/dbakademi
tolga  
#12 Gönderildi : 20 Şubat 2016 Cumartesi 11:35:01(UTC)
tolga

Katılan: 20.02.2016(UTC)
Turkey

Originally Posted by: fatime Go to Quoted Post
merhaba hocam,

Merhabalar eğer SQL Server Management Studio ortamını yönetici olarak çalıştırırsanız sorununuz çözülecektir.
spyhonosis  
#13 Gönderildi : 26 Temmuz 2016 Salı 15:03:53(UTC)
spyhonosis

Sıralama: Member

Katılan: 4.07.2016(UTC)
Turkey

1 Mesajına Toplam 1 Kere Teşekkür Edildi.
Bazı yapılarda filtreleme yaparken WHERE'den önce 1=1 yazıldığını görüyorum. Filtredeki 1=1 ne anlama gelmektedir, ne için kullanılıyor acaba?
mehmetzekikir  
#14 Gönderildi : 29 Temmuz 2016 Cuma 14:47:54(UTC)
mehmetzekikir

19 Kere Teşekkür Etti.
Originally Posted by: spyhonosis Go to Quoted Post
Bazı yapılarda filtreleme yaparken WHERE'den önce 1=1 yazıldığını görüyorum. Filtredeki 1=1 ne anlama gelmektedir, ne için kullanılıyor acaba?

merhabalar

bazı yazılımcılar ne yazık ki bilinçsizce kendilerinden önceki yazılımcılar onu yazdı diye yazılıyorlar

gelelim soruya gerçekten niye yazılır,

1=1 demek 1 in 1 eşit olduğunu belirtir doğrudur 1 1 e eşittir. bunu yazmalarını nedeni o sorgunun gerektiğinde sonuç döndürmemesini istemektir. 1<>1 e çevirerek istedikleri zaman sorgu sonucu dönmemesini sağlarlar. Böylece kodu silmeden işlerini görmüş olurlar

twitter.com/dbakademi

Bu konudaki kullanıcılar
Guest
Forumu Atla  
Bu foruma yeni konular postalayamazsınız.
Bu forumda ki konulara yeni posta gönderemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı düzenleyemezsiniz.
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy veremezsiniz.