logo

Welcome Guest! To enable all features please Giriş or Kayıt.

Bildirim

Icon
Error

Ayarlar
Son mesaja git Go to first unread
MürşitGülaştı  
#1 Gönderildi : 13 Ocak 2016 Çarşamba 10:06:40(UTC)
MürşitGülaştı

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
Katılan: 13.01.2016(UTC)
Turkey

Merhaba abi,

Benim aklımda bir proje var abi.

Firmaların bilgisayar firmalarında anlaşma yapıldığı görülür fakat bilgisayarlar sadece kac kullanıcı olduğu söylenilir. Atıyorum 32 kullanıcılı diyorlar fakat dısardan baska bir bilgisayar getirip bize bu anlaşmalı bilgisayar diye bedava yaptırmaya çalışıyorlar.

Bende bu açığın önüne geçmek için bilgisayar parçalarını sistemini kaydedilebilir özelliklerini bir projede firma bazlı tutmayı düşündüm (alınacak sistem özellikleri ; mac adresi,cpu seri numarası, hdd seri numarası, mainboard seri numarası, windows lisans anahtarı vs.)

Projede bir buton ile bu sistem özelliklerini alıp veri tabanına kaydedip kontrol edebileceğim bir panel yazılması mümkünmüdür acaba?
mehmetzekikir  
#2 Gönderildi : 21 Ocak 2016 Perşembe 16:40:31(UTC)
mehmetzekikir

Sıralama: Administration

Gruplar: Administrators
Katılan: 6.05.2014(UTC)

19 Kere Teşekkür Etti.
152 Mesajına Toplam 253 Kere Teşekkür Edildi.
Originally Posted by: Mü Go to Quoted Post
Merhaba abi,

Benim aklımda bir proje var abi.

Firmaların bilgisayar firmalarında anlaşma yapıldığı görülür fakat bilgisayarlar sadece kac kullanıcı olduğu söylenilir. Atıyorum 32 kullanıcılı diyorlar fakat dısardan baska bir bilgisayar getirip bize bu anlaşmalı bilgisayar diye bedava yaptırmaya çalışıyorlar.

Bende bu açığın önüne geçmek için bilgisayar parçalarını sistemini kaydedilebilir özelliklerini bir projede firma bazlı tutmayı düşündüm (alınacak sistem özellikleri ; mac adresi,cpu seri numarası, hdd seri numarası, mainboard seri numarası, windows lisans anahtarı vs.)

Projede bir buton ile bu sistem özelliklerini alıp veri tabanına kaydedip kontrol edebileceğim bir panel yazılması mümkünmüdür acaba?

düzgün bir form ile mümkündür
Sql Server 2016 Eğitimiz 19 Mayıs tarihinde başlayacaktır. 32 Saat Olup Ücret 1450 TL + KDV'dir. Kayıt ve ayrıntılar için tıklayınız

twitter.com/dbakademi
Dua ve teşekkür en büyük servetlere bedel...

Bu konudaki kullanıcılar
Guest
Forumu Atla  
Bu foruma yeni konular postalayamazsınız.
Bu forumda ki konulara yeni posta gönderemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı düzenleyemezsiniz.
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy veremezsiniz.